לקבלת אימון אישי

לעשות "כמיטב יכולתנו" לעומת "לעשות את מה שנדרש"

לעשות "כמיטב יכולתנו" לעומת "לעשות את מה שנדרש"

כאשר אנחנו עומדים מול משימה מאתגרת במיוחד, רבים יערכו לעצמם חישובים באיזו מידה הם יצליחו במשימה, וכאשר מסקנתם היא שכנראה הם לא יצליחו להשלים אותה בהצלחה, הם מוותרים ולא מנסים להתמודד איתה בכלל. לעומתם, יש מי שמשימות מורכבות ויוצאות דופן דווקא מאתגרות אותם. אנשים כאלה אינם חוששים להיכשל והם דווקא מנסים להתמודד איתן, למרות הסיכון שבכישלון. המניע של אנשים אלה הוא "אני אעשה כמיטב יכולתי ואשיג את התוצאות הכי טובות שאני מסוגל להשיג".

קטע מתוך הסרט DIRT! ממחיש זאת

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתינו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש" וינסטון צ'רצ'יל

ללא ספק, חכמה גדולה טמונה במשפט זה, והיא קשורה קשר ישיר ליכולתנו להביא להגשמת חלומותינו. כמה פעמים הסברנו לאחרים או תירצנו לעצמנו את אי הצלחתנו בנושא זה או אחר באמירה ש"אבל עשיתי כמיטב יכולתי"?

אמירה זו מאירה את הנושא באור אחר לגמרי. האם תמיד כשנעשה כמיטב יכולתנו נגיע לתוצאות הנדרשות? ואולי אין צורך לעשות "כמיטב יכולתנו" אלא לשקול היטב מה נדרש כדי להצליח ואז לעשות את אותם מעשים שעשויים להביא אותנו להצלחה במשימה.

הרעיון הטמון במשפט שטבע צ'ירצ'יל הוא שפעמים רבות אנחנו נמנעים לעשות את מה שנדרש כדי להצליח, בעיקר משום שזה דורש מאיתנו הרבה יותר ממה שאנחנו מוכנים לעשות. כדי לעשות את מה שנדרש עלינו לצאת, לעתים, מאיזור הנוחות שלנו, להתגבר על חסמים חברתיים ורגשיים, להתעלות על עצמנו ולעשות הרבה יותר ממה שהערכנו בתחילה. במקרים אלה אנחנו נדרשים ללכת אל מעבר ל"מיטב יכולתנו".

כדאי לשקול שכדי להשיג את הדברים החשובים באמת בחיינו, יתכן ועלינו לעשות לא "כמיטב יכולתנו" אלא "לעשות את מה שנדרש".

האם האבחנה הזאת בין "לעשות כמיטב יכולתנו" לבין "לעשות את מה שנדרש" אכן רלבנטית עבורנו? האם זה יכול להסביר נפילות שהיו לנו בחיים? באיזו מידה זאת הסיבה לכך שלא הצלחנו בכמה ראיונות לעבודה? עד כמה זה המקור לקשיים שאנו חווים בתחומי חיינו השונים?

אני מזמין אותך להתנסות באימון אישי איתי כדי לחקור שאלות אלה ולהתוות דרכים חדשות שיאפשרו לך לחוות הצלחה וסיפוק!

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן