לקבלת אימון אישי

הספר "עולם טוב יותר"

הספר 'עולם טוב יותר' | ד"ר אבשלום אדרת

על הספר "עולם טוב יותר"

מזה כעשרים שנה מנחה ד"ר אבשלום אדרת מאות הרצאות וסדנאות שבהן למדו אלפי אנשים כיצד לחלום, לתכנן ולממש מיזמים בתחומי החינוך והחברה. מתוך סדנאות אלה

עולם טוב יותר | מחבר הספר: ד"ר אבשלום אדרת

הספר "עולם טוב יותר: איך לחולל שינוי חברתי", הוא תולדה משולבת של הידע האקדמי, עם הניסיון בהוראה וביצירת יוזמות חברתיות ועם החזון המנחה את כל המיזמים ליצירת עולם טוב יותר שבו אנחנו תומכים ומסייעים זה לזה.

אתם מתלבטים איך לחולל שינוי או לקדם נושא שחשוב לכם?

אתם רוצים ליצור פרויקט חברתי בסביבה הקרובה לכם – בשכונה או ביישוב שלכם – אבל לא יודעים איך להתחיל ואיך לממש את זה בפועל? אמרתם לעצמכם בעבר "אכן, חייבים לשנות את המצב" אבל זמן קצר לאחר מכן הנושא נשכח בתוך המגירה העמוסה של חייכם?

רבים מאיתנו שואפים לשפר את החברה או לפחות את הקהילות המידיות הסובבות אותנו – המשפחה, מקום העבודה, סביבת המגורים וכדומה. שינויים אלה, כך אנו מאמינים, ישפרו את איכות החיים שלנו ויאפשרו לנו לחיות בסביבה בריאה יותר, אכפתית יותר, הוגנת יותר.

אחרי שנים בהם לימדתי במסגרות אקדמיות ואחרות את המתודולוגיה ליצירת מיזמים חברתיים, שאותה פיתחתי במרוצת הזמן, ושבאמצעותה נוצרו למעלה מ 1500 מיזמים ופרויקטים חברתיים בכל רחבי הארץ, החלטתי להעלות את כל זה על הכתב. כתבתי את הספר "עולם טוב יותר".

קריאה אפקטיבית של הספר על פי שלוש עצות המוצגות בפרק המבוא של הספר תאפשר לכולנו גישה מתודית פשוטה איך לקדם נושא שחשוב לכם, החל משלב הרעיון, המשך בשלב התכנון וכלה בשלב הביצוע. בכל אחד מהשלבים מוסברים הכלים שיש להשתמש בם ומוצגות דוגמאות רבות להמחשת השימוש בכלים. להסברים גם נלווים שיתופים מדבריהם ומחוויותיהם של משתתפי הסדנאות שהעברתי במשך השנים. 

אחת ממשתתפי הסדנאות כתבה לי: "הסדנה הייתה שיעור גדול בחיים. מלבד המיזם הנהדר שיצא אל הפועל, הרגשתי שאני נמצאת בסדנת אימון לחיים. הגעתי לכל מיני תובנות עם עצמי ועל עצמי והתחלתי לשנות את הדרך שבה אני מתנהלת ומממשת את החלומות שלי."

הספר "עולם טוב יותר" מציג דרך אופטימית להתמודדות עם קשיים בחברה שלנו. הוא מתווה, בתשעת הפרקים שלו, את הדרך להקמת מיזם חדש ומלווה, יד ביד, את כל מי שחושש מגודל המעשה שקיבל עליו או את מי שפוחד מהמחשבה שהמיזם 'ישתלט עליו'. 

עדויות הקוראים של הספר "עולם טוב יותר"

עדויות הקוראים של הספר מעידות על הערך הרב שהספר מעניק לקוראיו. אחד הקוראים כתב: "הספר 'עולם טוב יותר'  הוא מסע פנימי שלי עם עצמי  העוסק ב'תיקון'  וברצון שלי להוביל 'שינוי'.  אני ממליץ בחום כמי שהניע ומניע שינויים חברתיים, במעגלים החינוכיים, לקרוא את הספר ולקחת ממנו מיומנויות וכלים לטובת היכולת להניע שינוי ולהביא לעולם טוב יותר".

פרופ' נחם אילן, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת
פרופ' נחם אילן, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת | כ"א בטבת תשפ"א, 5.1.2021

פרופ' נחם אילן - המכללה האקדמית חמדת

דיקן הפקולטה למדעי הרוח

בשבועות האחרונים ראה אור ספרו "עולם טוב יותר" של עמיתנו אבשלום, ואני שמח להמליץ עליו.
כותרת הספר קולעת וממצה: הכותרת הראשית מביעה את התכלית, וכותרת המשנה מסבירה שיש דרך כיצד להגיע אליה. בספר תשעה פרקים: התחלה, בחירה במיזם; תכנון המיזם; יוצאים לדרך; התנהלות המיזם; התמודדות עם נקודות שבר במיזם; סיפור אישי; לקראת סיום; השלמת המיזם; לקחים מהמיזם.
הספר כתוב בלשון שווה לכל נפש, יש בו כלי עזר מועילים לניהול אפקטיבי של המיזם, ציטטות קצרות של משובים ותובנות מאת משתתפים בסדנאות הרבות שהנחה אבשלום בשנים האחרונות וסיכומים תמציתיים ומועילים בסוף כל פרק.
הספר "עולם טוב יותר" הוא כלי שימושי מאוד לכל מי שרוצה לממש רעיון של שינוי חברתי. הוא מבהיר היטב מדוע אין די ברצון טוב אלא יש לבנות תוכנית סדורה כדי להוציאו אל הפועל כראוי. בה בעת הוא מלמד כי כל אחד יכול לנהל היטב מיזם, גם אם לא התמחה בניהול מיזמים: כדי להצליח בזה די בנכונות ללמוד, באורך רוח ובביקורת עצמית.
אני מקווה ומאחל לאבשלום שיזכה את הציבור הרחב בספרים נוספים המושתתים ניסיון החיים המגוון והעשיר שלו, על תובנותיו ועל כישוריו הדידקטיים המעולים.

שלי אביטן

מחנכת ובוגרת התואר שני בניהול מערכות חינוך

קריאה אפקטיבית של הספר "עולם טוב יותר" | ד"ר אבשלום אדרת
שלי אביטן ממליצה על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת

"קיבלתי את הספר "עולם טוב יותר" והספר ממש מצויין, יש בו הסברים, כלים, דוגמאות וסיפורים אישיים מעניינים מאוד ושימושיים לחיים. נהניתי מאוד לקרוא את הספר וללמוד את הקורסים שלך שמתבססים עליו והם תרמו ויתרמו לי מאוד גם בעתיד, בפרויקטים נוספים ב"ה ובחיי האישיים. זאת הייתה זכות גדולה עבורי וכבוד גדול ללמוד ממך ולהיות סטודנטית שלך, אתה מהווה עבורי מודל לחיקוי וסמל להשראה. יישר כוח גדול ועננננננק והמון הצלחה בהמשך. תודה רבה על הכל"

חיים שקד - המכללה האקדמית חמדת

נשיא המכללה

חיים שקד, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת
חיים שקד, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת

אתמול בערב הגיע הספר "עולם טוב יותר" שהזמנתי, שכתב ידידי ד"ר אבשלום אדרת, המלמד אצלנו במכללת חמדת הדרום. הספר, שנקרא "עולם טוב יותר", מקנה בצורה סדורה ומובנית כלים למי שמבקש להוביל מיזם חברתי. הספר מבוסס על ידע וניסיון רב שצבר בקורסים שהוא מלמד אצלנו במכללה ובמקומות נוספים, שמכוחם יצאו אל הפועל מעל 1,000 מיזמים. מומלץ!

בועז קליינמן

מאמן כושר

עדות של אדם שאיני מכיר שבאמצעות הספר שלי "עולם טוב יותר" מצא דרך מצויינת לחולל שינוי חברתי ולהיות שותף להפיכת העולם למקום טוב יותר. תודה בועז.

יודיק אביעד

מנהל חטיבת ביניים ב"שדות נגב". חבר קיבוץ שובל

יודיק אביעד, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת
יודיק אביעד, ממליץ על הספר "עולם טוב יותר" שכתב ד"ר אבשלום אדרת

"הספר "עולם טוב יותר" הוא מסע . קודם כל מסע פנימי שלי עם עצמי העוסק ב"תיקון" וברצון שלי להוביל "שינוי". שם הספר, תפיסת עולמו של המחבר – אבשלום אדרת – מחייב את הקורא לקבל החלטה עם עצמו שהוא רוצה להיות שותף לעולם טוב יותר. הספר מסמן נתיב שטוב שיצעד בו מחולל השינוי. האדם הרוצה לעשות תיקון. זהו מסלול ובו צמתים ברורים ומוגדרים מכוונים, מסייעים ומאפשרים למחולל השינוי להתקדם בבטחה אל עבר עשיית השינוי. זהו מסע מלווה משלב הבו מצעורר הרצון בשינוי, דרך שלב פיתוח היוזמה ועד לשלב בו מתחולל השינוי. בכל שלב ושלב הקורא נמצא בדיאלוג עם המיזם , עם הסביבה ובעיקר עם עצמו. הספר כתוב באופן מקצועי וניכר הניסיון הרב של המחבר ובה בעת הספר כתוב בשפה ברורה, מובנת והוא ידידותי מאד לקורא. אני ממליץ בחום כמי שהניע ומניע שינויים חברתיים, במעגלים החינוכיים, לקרוא את הספר ולקחת ממנו מיומנויות וכלים לטובת היכולת להניע שינוי ולהביא לעולם טוב יותר".

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן