לקבלת אימון אישי

על הספר "עולם טוב יותר"

הספר 'עולם טוב יותר' | ד"ר אבשלום אדרת

מזה כעשרים שנה מנחה ד"ר אבשלום אדרת מאות הרצאות וסדנאות שבהן למדו אלפי אנשים כיצד לחלום, לתכנן ולממש מיזמים בתחומי החינוך והחברה. מתוך סדנאות אלה יצאו לפועל יותר מ־1,500 מיזמים מוצלחים ברחבי הארץ. מקצתם מתוארים בספר "עולם טוב יותר" להמחשת השימוש בכלים הנדרשים החל מהקמת המיזם, דרך יצירת תשתית נכונה להפעלתו ועד למימושו הלכה למעשה באופן מתמשך.

בעקבות מה נכתב הספר "עולם טוב יותר"?

לפני 23 שנים בני ערן שם קץ לחייו בשירותו הצבאי. בדיעבד התגלה לי שבתקופה שקדמה להתאבדות, ערן שוחח בפורומים עם אנשים שהפגינו אטימות, ואף עודדו והדריכו אותו כיצד לשים קץ לחייו. בעקבות הטרגדיה המשפחתית עזבתי את עולם היזמות העסקית בהייטק אל יזמות חברתית, הקמתי את עמותת אשנ"ב להגברת המודעות להשפעות השליליות והחיובית באינטרנט, ונכנסתי עמוק לתחום של מניעת התאבדויות, כאשר במהלכן כיהנתי 7 שנים כיו"ר עמותת "בשביל החיים.

ד"ר אבשלום אדרת הוא איש הייטק בעברו שהוביל סטרטאפים טכנולוגיים וניהל חברות בארץ ובחו"ל. לאחר התאבדות בנו, עזב את עולם ההייטק ובחר לעסוק בתחום היזמות החברתית. אדרת הוא דוקטור בפסיכולוגיה וחינוך, המרצה למעלה מ-15 שנים בקורס "יזמות חברתית" במכללות האקדמיות לחינוך המובילות בארץ. הקורסים בהובלתו הניבו מעל 1500 מיזמים של סטודנטים בכל הארץ שנעשו עם קשת רחבה של אוכלוסיות.

הספר "עולם טוב יותר" – ד"ר אבשלום אדרת, מחבר הספר

הספר "עולם טוב יותר: איך לחולל שינוי חברתי", הוא תולדה משולבת של הידע האקדמי, עם הניסיון בהוראה וביצירת יוזמות חברתיות ועם החזון המנחה את כל המיזמים ליצירת עולם טוב יותר שבו אנחנו תומכים ומסייעים זה לזה ולא, חלילה, מסבירים לנער צעיר איך הוא יכול להרוג את עצמו, כפי שקרה לבנו.
ד"ר אדרת מסביר כי "במטרה להגיע אל כמה שיותר אנשים, מעבר לאלפי סטודנטים שלימדתי, פיתחתי מתודולוגיה שתעניק כלים יישומיים לכל מי שמעוניין ביצירת מיזם חברתי עם כללי “עשה ואל תעשה” לקראת הקמת פרויקט חברתי. הספר מציע גישה מתודית לביצוע מיזמים, החל משלב הרעיון, המשך בשלב התכנון וכלה בשלב הביצוע. בכל אחד מהשלבים מוסברים הכלים, ומוצגות דוגמאות להמחשת השימוש בכלים. להסברים נלווים ציטוטים של חוויותיהם של משתתפי הקורס ברחבי הארץ".

סרטון שליווה את קמפיין גיוס ההמונים של הספר:

על הספר "עולם טוב יותר"

הספר מכיל כלים ותרגילים מעשיים מתוך קורסים וסדנאות שלי שיעזרו לך להטמיע את הרעיונות של הספר ולתרגם את המחשבות שלנו לשפת המעשה. שיתופים של משתתפי הסדנאות שמבהירים את דרך השימוש בכלים וממחישים את הערך הרב של השימוש בכלים אלה עבור היזם הפוטנציאלי. תובנות מאירות עיניים מתוך הניסיון רב השנים שלי שיהפכו את תהליך מימוש המיזם לחוויה מהנה ומעצימה. באיזה טעויות ונקודות שבר אתם עלולים להיתקל בדרך ליצירת השינוי ואיך להתמודד איתם בהצלחה. איך להטמיע את הכלים החדשים בחייכם כדי שיסייעו לכם גם בתחומי חיים אחרים, למשך כל חייכם.

פרקים מתוך הספר 'עולם טוב יותר'

פרק ההקדמה מסביר את הרציונל של המתודה המוצעת בספר ומביאה שיתופים שמראים את השפעתה של מתודה זו בהקשרים מגוונים.
פרק המבוא מסביר באיזו דרך המתודה המוצעת היא אפקטיבית ויעילה, דן בצורה גלויה ב"פחד להיכשל" שנמצא אצל רבים ומרתיע מפני ייזום של שנוי.

פרק 1 – התחלה, בחירה במיזם

בפרק זה נבהיר איך מיזם נולד. איך להגדיר את נושא המיזם בהקשר למעגלי החיים שלנו – המשפחה, השכונה, היישוב, נבהיר מהו "חזון המיזם" מיהי "הקהילה היוזמת" ומיהי "הקהילה המושפעת".

פרק 2 – תכנון המיזם

בפרק נלמד מושגים חדשים כמו "תוצאות ספציפיות מדידות", "אבני דרך", "מהלך המיזם", "ארוע השיא של המיזם", "המשכיות המיזם" ונבהיר את המתודה של תכנון המיזם "מהסוף להתחלה", שהיא הבסיס לתכנון נכון של המיזם.

פרק 3 – יוצאים לדרך

הפרק מתמקד בכלים שיאפשרו לנו לצאת לדרך. נלמד כיצד לרתום את השותפים לעשייה באמצעות שיחות רתימה ושיחות הבקשה לפעולה. הפרק מסתיים בהסבר על דרך תכנון המשימות אותן עלינו לבצע במיזם.

פרק 4 – התנהלות המיזם

בפרק נדבר על ערכים וכיצד הם באים לידי בטוי בהתנהלות במיזם; נבהיר את השימוש בכלי "ראיון"; נציג קונצפט חדשני "רתימת מוביל חדש למיזם" שהופך את המיזם האישי שלנו למיזם של הקהילה, של החברה, ונסביר איך אנחנו יכולים באמצעות "בקשות בלתי הגיוניות" להפוך את המיזם שלנו למשהו הרבה יותר גדול תוך השקעת מאמץ קטן ביותר.

פרק 5 – התמודדות עם נקודות שבר במיזם

הפרק יראה לנו כיצד להתמודד עם נקודות שבר במהלך המיזם. נבהיר מספר כלים שעשויים לסייע לנו (בדומה לחלק מהכלים האחרים שנלמדו בספר) לא רק בהתמודדות עם קשיים במיזם אלא גם בהתמודדות שלנו עם אתגרים ומכשולים אחרים בחיינו.

פרק 6 – סיפור אישי

בפרק אני מספר כיצד הגעתי לתחום היזמות החברתית מעולם ההיטק שבו הייתי במשך שנים. יש בסיפור האישי מספר תובנות ולקחים לכל אחד לגבי החיים בכלל ולגבי התמודדות עם מצבי קיצון בחיים בפרט.

פרק 7 – לקראת סיום

הפרק מדגיש את הכלים שחשוב להשתמש בהם בשלבים האחרונים של המיזם, ובעיקר וידוא ההמשכיות של המיזם, מעבר לארוע השיא ובדיקת מידת האפקטיביות של המיזם.

פרק 8 – השלמת המיזם

בפרק נדבר על הכלים הנדרשים כדי "לסגור" דברים בדרך הנכונה והראויה. נלמד על ההוקרה לכל המעורבים במיזם, ועל בקשת הסליחה מאנשים שאולי נפגעו מאיתנו במהלך המיזם.

פרק 9 – לקחים מהמיזם

על רקע מאות המיזמים החברתיים שנוצרו באמצעות המתודולוגיה המתוארת בספר נפרט בפרק הסיכום את הלקחים שאותם ניתן להפיק הן בתחום היזמות החברתית והן ברמה האישית.

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן