לקבלת אימון אישי

הרצאות למניעת אובדנות

הרצאות להגברת המודעות למניעת אובדנות

מחקרים מראים כי שיח על אובדנות אינו מגדיל את הסיכון האובדני אלא להיפך: שיח רגיש ואחראי על הנושא בארבע עיניים הוא בטוח גם עם אנשים המשתייכים לקבוצות סיכון. שיח על אובדנות אינו מייצר את המחשבה להתאבד או מניע לפעולה עצמה אלא מאפשר מקום לאמפתיה לחוויות קשות איתן האדם התמודד לבדו קודם לכן. שיח חופשי על אובדנות יכול לאפשר מחשבה על חלופות, התבוננות על המצב מזווית אחרת וקבלת עזרה.

מה צריך לעשות אם מישהו אומר לך שהוא רוצה להתאבד?

ד"ר אבשלום אדרת יו"ר עמותת בשביל החיים בשנים 2011-2018, מסביר על הסימנים ומה ניתן לעשות כשאתה חושש שמישהו עומד להתאבד, בראיון לתוכנית של דני רופ ערוץ 10.
20.2.17 | כ-10 דק':

תקציר הראיון של ד"ר אבשלום אדרת אצל דני רופ בערוץ 10 בנושא מניעת אובדנות

ד"ר אבשלום אדרת מסביר שיש סימנים מובהקים לכך שאנשים רוצים להתאבד או שיש להם מחשבות אובדניות. רוב האנשים לא יודעים ולא מכירים את הסימנים.

חשוב לנו להופיע ולתת הרצאות להורים, מורים, עובדים סוציאלים, לארגונים, לעמותות.

חשוב לנו לתת תמיכה למשפחות אשר חוו את הטראומה של התאבדות של ילד/ה במשפחה, משפחות אלו מתמודדות באופן יומיומי עם סטיגמה שלילית שמובילה לבדידות נוראית.

בראיון מיכל תרשיש סומך מספרת על אחותה התאומה שהתאבדה, היא סיפרה שאחותה בכלל לא הראתה סימנים מקדימים להתאבדות, היא כן התמודדה בחיים שלה עם תסכולים, אך היא תמיד הוכיחה שהיא כן יכולה לשעות הכל ונלחמה כי להשיג את הדברים שרצתה ואכן היא הצליחה, עם זאת היא נלחמה עם עצמה בנושא הפרעות אכילה שהובילו לחרדה ומחשבות אובדניות.

מיכל מספרת שהתאבדות זה מוות שמשאיר סימן שאלה, כל אחד מבני המשפחה צריך לסגור לעצמו את הסיפור וסימני השאלה כדי להמשיך לחיות.

ד"ר אבשלום אדרת מספר שהיה לו ברור שערן הבן שלו במצוקה אבל לא ידע שזו מצוקה אובדנית.

מה לעשות אם הבן שלך אומר לך שהוא רוצה להתאבד?

יש סימניים מילוליים ויש סימנים  התנהגותיים, יש שינוי קיצוני בהתנהגות של הרוצה להתאבד, במצב רוח שלו, זה שינוי שמתמשך לאורך זמן, מצב רוח ירוד, לא מתפקד ושונה ממה שהוא היה קודם. אותם רוצים להתאבד נוהגים לחלק מתנות, כמתנות פרידה.

כשאתה חושד במישהו צריך לעשות מעשה מייד, צריך לשאול את אותו בן אדם שרוצה להתאבד באופן ישיר, האם אתה חושב על מוות, על לאבד את החיים, כל המחקרים מראים שברגע האמת הם מדברים אמת והם גלויים, הם צריכים עזרה חיצונית שמישהו יעזור להם שיראה אותם ואת המצוקה שהם שרויים בה.

לוגו עמותת בשביל החיים

הגברת המודעות לנושא ההתאבדויות ופעילות ברמה הלאומית למניעת אובדנות. סיוע למשפחות המתמודדות עם ההתאבדות של יקירם, עמותת בשביל החיים כאן כדי לסייע לכם: צרו קשר: 054-4493113 | tmicha.bishvil@gmail.com

במשך שנים רבות היתה לסמל קווין בריגס עבודה קודרת, חריגה ולעתים – מתגמלת באופן מוזר: הוא נהג לסייר בחלק הדרומי של גשר ה"גולדן גייט" בסן-פרנציסקו, אתר פופולרי של נסיונות-התאבדות. בהרצאה אישית מאד ומפכחת מביא בריגס את הלקחים שלו מתוך סיפורי האנשים שעימם שוחח ולהם האזין בעומדם על סף מותם. יש בפיו עצה חשובה ביותר למי שיש להם אהובים שאולי שוקלים להתאבד: שאלו אותם את השאלה מצילת החיים!

הרצאות להגברת המודעות למניעת אובדנות

הרצאות להגברת המודעות למניעת אובדנות

לאור הבורות העצומה שיש בציבור הרחב בתחום מניעת אובדות מעבירה עמותת "בשביל החיים" הרצאות לקהל הרחב בנושא זה. בהרצאות אלה ד"ר אבשלום מסביר את הסיבות המרכזיות להתאבדות, מתאר את קבוצות הסיכון העיקריות, מבהיר את המיתוסים שיש בתחום זה והחשיבות לעקרם מן השורש, ומפרט את הסימנים ההתנהגותיים, המילוליים והמעשיים שמקדימים את המעשה האובדני ומה ניתן לעשות כאשר בסביבתך אדם שחשוד על ידכם כאובדני.

מרבית האנשים לא מכירים את הסימנים המוקדמים להתאבדות ובכך מחמיצים את הסכוי להציל את האדם עם המחשבות האובדניות. זו הרצאה שחשוב שכל אדם, ובפרט הורים, ישמעו.
זו, בפירוש, הצלת חיים!

שלושה מיתוסים שגויים על התאבדות

במאמר הבא מסביר פרופ' יוסי לוי-בלז על שלושה מיתוסים עיקריים בנושא האובדנות:

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן