לקבלת אימון אישי

רציונל וחזון התוכנית 'עולם טוב יותר'

רציונל וחזון התוכנית 'עולם טוב יותר' | ד"ר אבשלום אדרת

אנו עדים לגל חדשנות עולמי שמשנה את פני הערים בעולם בעיקר סביב השפעות טכנולוגיות-חברתיות. גם בישראל הולכת וגדלה המודעות לחשיבות שיתוף האזרחים בפרויקטים חברתיים-התנדבותיים שייצרו עולם טוב יותר. מטרת התוכנית "עולם טוב יותר" היא להפוך את ישראל לסטרטאפ ניישן לא רק טכנולוגי אלא גם חברתי.

יישום התוכנית "עולם טוב יותר" ברמה הלאומית – החזון:

התוכנית "עולם טוב יותר" תביא ליצירת מאות ואלפי מיזמים חברתיים, מדי שנה, שיתבצעו בכל רחבי הארץ באופן שוטף על ידי אנשים מכל שכבות הציבור ומכל הגילאים (מילדים ועד הגיל השלישי), ויביאו לשנוי מהותי ברמת הסולידריות החברתית בישראל.
ההשפעה של המיזמים האלה על החברה הישראלית צפויה להיות משמעותית, ובייחוד לגבי האוכלוסיות המוחלשות. משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, קרנות וגופים פילנטרופיים יתמכו בתהליך ובהרחבתו עד השגת היעד שישראל תהפוך לסטרטאפ ניישן לא רק במובן הטכנולוגי אלא גם בהיבטים החברתיים וכמקור להשראה ולמידה של מדינות נוספות, בדומה לתפקיד שמילאה וממלאה ישראל בתחום הפצת הידע והטכנולוגיה החקלאית.

שיתופי פעולה

התוכנית "עולם טוב יותר" תיצור שיתופי פעולה עם גורמים רבים גם כדי לערב אוכלוסיות מגוונות כיזמים בתוכנית וגם כדי להאיץ את קידום התוכנית בישראל כולה. בין הגופים שעשויים להצטרף לתוכנית:
משרדי ממשלה כגון המשרד לשוויון חברתי, משרד הרווחה והג'וינט, קרן היזמות של הביטוח הלאומי, משרד המדע והטכנולוגיה, משרד הכלכלה והרשות לחדשנות וארגונים מקדמי חדשנות כגון מרכז פרס לשלום וחדשנות.
מרכז השלטון המקומי אשר מוכיח את יכולתו להנהיג תכניות ופתרונות משולבים המותאמים לצרכים הייחודיים לתושבי הערים והמועצות האזוריות, ומוביל מגמות של חדשנות וערים חכמות.
המכללות האקדמיות הציבוריות שהציבו יעד משמעותי ליצירת בוגר שאינו רק בעל השכלה וידע במקצועות שבהם התמחה אלא הוא בעל מודעות חברתית ויכולת לעשייה יזמית בתחומים רבים ומגוונים.
גופים שמקדמים את הגיל השלישי – לגופים אלה יהיה עניין רב להציע לאנשים בגיל השלישי אפיקי עשייה משמעותיים שתורמים להם ומבטאים את הערבות ההדדית שלהם לחלקים המוחלשים בחברה הישראלית.
מערכת החינוך – כבר היום בתי הספר, ובעיקר החטיבות העליונות, מטפחות מעורבות חברתית ויזמות של התלמידים. התוכנית תיתן הזדמנות לתלמידים לא רק להיות מעורבים בעשייה חברתית אלא לרכוש כלים ליזמות חברתית מתוך מטרה לחזק את הסולידריות והמנהיגות החברתית כבר מגיל צעיר.

חממה ליזמות חברתית ברשות המקומית – מטרות:

  • קידום היכולת ליזמות חברתית ברשויות המקומיות תוך שיתוף התושבים ליצירת מיזמים חברתיים בקהילה והעצמת מעורבות חברתית של תושבים לשם גידול משמעותי במיזמים קהילתיים ברשות.
  • מיקוד המודעות של העוסקים בתחום היזמות החברתית ליכולותיהם האישיות ולדרכים שבהם הם יכולים להשתמש ביכולות אלה להצבת חזון חברתי מעורר השראה בקהילות שלהם ולמימוש חזון אלה באמצעות פרויקטים חברתיים.
  • הקניית מיומנויות לשיפור האפקטיביות של היזמים חברתיים, כגון בניית חזון שרותם קהילה, קביעת יעדים ואבני דרך שמאפשרים כניסה מהירה למסלול של הצלחה, יצירת שיתופי פעולה להפיכת המיזם לנכס של הקהילה ועוד.
  • הקניית מיומנויות להגברת היעילות במימוש מיזמים חברתיים בקהילה, כגון שיפור היכולת לקבל "כן" לבקשות, הגברת המודעות לאבחנה שבין מעורבות רגשית למחויבות, יצירת מערכת יחסים של ערבות הדדית עם אנשי מפתח, ועוד.
  • העצמת בעלי התפקידים ברשות ל"עליית מדרגה" בשיתוף התושבים בפעילות הרשות
  • חיזוק הלכידות והסולידריות החברתית בין התושבים ברשות ועידוד התושבים ללקיחת חלק פעיל בפעילויות חברתית ברשות.

התוכנית תהווה מקפצה לעולם החדש ותייעד את המשתתפים להיות דור ההנהגה הירושלמי העתידי. בני נוער וצעירים מתאימים יזכו לעבור תהליך שנתי שיספק להם ארגז כלים שימושי ומעשי בצעדיהם הראשונים בעולם היזמות, הם יזכו לליווי בהמשך דרכם למימוש המיזם והפיכתו מחזון למציאות ברת קיימא.

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן