לקבלת אימון אישי

פרויקטים חברתיים ומיזמים חינוכיים במגזר החרדי

הקמת להקה חרדית | ד"ר אבשלום אדרת

הקמת מקהלה בבית הספר

"באירוע השיא שהתקיים באולם ישיבת שערי ציון בבני-ברק השתתפו 400 איש שמילאו את האולם, ביניהם גדולי ישראל ומפקחים מנהלים בחינוך העצמאי מורים ותלמידים מ-7 בתי ספר. המקהלה "שירה חדשה", שהוקמה בפרויקט שרה מספר שירים וריגשה מאד את כל הקהל. להמשכיות הפרויקט, המנהל הבטיח להכניס את שיעורי המקהלה כחלק ממערכת השעות של כיתה ה'.

אחד התלמידים כתב במשוב בסוף הפרויקט: "מאז שאני מכיר את עצמי לא התחברתי למוסיקה, גם כאשר המקהלה קמה לא התחברתי אבל לאחר 3-4 שיעורים התחלתי להרגיש שאיני יכול לעזוב את השירה ואני כל השבוע מחכה מתי יגיע שיעורי מקהלה".
זכות גדולה הייתה לי ליזום וליצור את הפרויקט המבורך זה. לראשונה בחיי תיכננתי את הכל לפרטי פרטים מראש, מה שהבטיח את ההצלחה של הפרויקט".

גיבוש חברתי קהילתי בשכונת הבוכרים

גיבוש חברתי קהילתי בשכונת הבוכרים
גיבוש חברתי קהילתי בשכונת הבוכרים

"באירוע השיא שמענו את דברי רב הקהילה על חשיבות שמירה על מנגינות העדה כי זה מה ששמר על העדה בזמן הגלות ובמיוחד בזמן הקומוניסטים. כמו כן שמענו את דברי החזן מה הוא לימד את ילדי הקהילה, מה הוא עתיד עוד ללמד, ומהי מטרת הלמידה. במהלך האירוע שמענו מילדי הקהילה קטעים של שירים במנגינה הבוכרית וכן קטעים מתוך התפילה. זה היה, ללא ספק, פרויקט משמעותי עבור הקהילה, ועבורי אישית".

הקמת תוכנית לימודי עזר בנושא משניות וגמרא

הקמת תוכנית לימודי עזר בנושא משניות וגמרא
הקמת תוכנית לימודי עזר בנושא משניות וגמרא

"התוכנית פעלה בבית מדרש שכונתי בשעות אחרי הצהריים, אחרי הלימודים בבית ספר. בארוע השיא השתתפו רבנים חשובים מהשכונה ומפקחים ומנהלים בחינוך העצמאי מורים ותלמידים מ-3 תלמודי תורה, כ- 100 איש בערך.
למדתי מתוך הפרויקט שיש בכוחי ובעזרת צוות ההיגוי שליוו אותי להקים ולממש את הפוטנציאל הטמון בנו ולהקים פרויקט משמעותי לטובת כל הקהילה".

מיגור האלימות המילולית והפיזית בקרב תלמידי בית הספר

מיגור האלימות המילולית והפיזית בקרב תלמידי בית הספר
מיגור האלימות המילולית והפיזית בקרב תלמידי בית הספר

"תופעת התוקפנות והאלימות בבתי הספר מהווה בעייה מרכזית בבית הספר שלנו והיא נושא לדיון שוטף בין המחנכים. התוקפנות נפוצה הרבה יותר ממה שאנחנו חשים והיא דורשת מאמצים כדי למנוע את קיומה. הגיוון של התלמידים בבית הספר, שבאים מרקעים שונים, יוצר חיכוכים והרבה מריבות בין התלמידים בתוך הכיתה, וגם בין הכיתות ובין שכבות שונות.

כל המורים בבית הספר נרתמו לפרויקט והעבירו לפחות 20 שיעורים בהלכות "ואהבת" בכיתות שלהם. בנוסף מדי שבוע נערך בבית הספר לימוד בחברותות בנושאים אלה שהתקיים כ – 20 פעמים במשך השנה.
לא אוכל להתעלם מהמציאות המורכבת שהייתה לנו במהלך השנה, תשפ"א – מבצע שומר החומות, הקורונה, הסגרים והפסקת הלימודים, לא פשוט בכלל. מתוך הסדנה למדתי שכשמגיעים לכאוס כזה באמצע הפרויקט, אתה פשוט נאנח, מרים עיניים למרום, מתפלל שמכאן יש לנו רק לעלות ואין לנו להתייאש. והנה, הפלא ופלא- הצלחנו ובענק".

יצירת סביבת לימוד וחברה המשלבת חינוך רגיל וחינוך מיוחד במגזר החרדי

"לאחר שבחנו את המקצועות ואת הילדים מתוך החינוך המיוחד אשר ניתן לשלב אותם עם החינוך הרגיל, התחלנו לשלב בהדרגתיות ילדים שונים במקצועות שונים וכן יצרנו שילוב חברתי במשחקים משותפים לשתי הכיתות ועודדנו מפגשים חברתיים אחה"צ ביניהם.
בסדנה למדתי שאין לומר על שום פרויקט שהוא אינו בר השגה – בתחום החינוך לעיתים נתקלים אנו בילדים אשר עלולים להביא אותנו לידי יאוש אך מהפרויקט שלנו למדנו שעם תכנון נכון ניתן להצליח גם עם פרויקטים מורכבים".

הקמת גמ"ח חסד בתוך אולפנת רעות למען משפחות נזקקות.

הקמת גמ"ח חסד בתוך אולפנת רעות למען משפחות נזקקות.
הקמת גמ"ח חסד בתוך אולפנת רעות למען משפחות נזקקות

"המסקנה העיקרית מהמיזם שעשיתי היא עד כמה חשוב ללמד את הבנות שלנו לתרום לאחר. המשפחות היו מחכות לסלי המזון שלנו, בייחוד לקראת החגים. לא פעם ולא פעמיים קיבלתי טלפונים מרגשים מהמשפחות כגון: "תודה רבה, בזכותכם אנחנו יכולים לערוך את החג" או "אין לך מושג מה הארגז שלכם עשה לי בלב".
בכל שיעור נפעמתי לגלות כמה קורס בתואר שני יכול "לשנות את העולם" ע"י הוספת טוב. הקורס לימד אותנו כיצד לגשת לפרויקט בצורה נכונה. ללא הקורס המיוחד הזה, לא הייתי יכולה להגיע להיקף של מיזם כה גדול, ערכי ומשמעותי עבורי. שבע"ה נזכה תמיד להיות בצד הנותן. אמן".

ליצירת קשר עם ד"ר אבשלום אדרת
להזמנת הרצאות, לקבלת אימון אישי
ולרכישת הספר "עולם טוב יותר"

ידיעות חדשות נוספות

איגרת מאדרת | ד"ר אבשלום אדרת

איגרת מאדרת

איגרת מאדרת זהו עלון שנשלח לכל מי שרוצה לקבל טיפים לחיים טובים יותר

שלחו הודעה ישירות
לד"ר אבשלום אדרת

בואו נדבר על זה
בואו נדבר על זה
שלום לך ✿, איך נוכל ביחד לעשות עולם טוב יותר?
דילוג לתוכן